Paaiškėjo dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalo nugalėtojai

Šiemet vasario 24 dieną šeštą kartą vyko nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalas. Konkurso finale kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių ir 7−12 klasių moksleivių ir suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Išrinkti trys dailiausia ir viena originaliausia rašysena išsiskiriantys Lietuvos gyventojai. Pirmajam konkurso turui savo darbus atsiuntė daugiau kaip 4339 dalyviai, o švietimo įstaigose rašė daugiau kaip 15 532 mokinių.

Jauniausiųjų grupėje dailiausiai rašančia pripažinta Viltė Gečytė, Molėtų pradinės mokyklos mokinė, antroje grupėje – Rugilė Užusėnaitė iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, o suaugusiųjų – Ilona Banevičienė iš Kėdainių. I vietos diplomas už originaliausią darbą skirtas Vilniaus Pliaterytės progimnazijos raštinės vedėjai Rasai Lukšienei.

Komisijos narė Jurgita Taustikienė, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja, dvejus metus iš eilės dalyvavo nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso finale, o šiemet buvo pakviesta vertinti darbų. Ji mielai dalijasi įspūdžiais: Dvejus metus iš eilės dalyvavau nacionalinio Dailyraščio konkurse, rašiau dailyraštį finaluose, o šiandien, žiūrėdama ir stebėdama kitų rašančių dalyvių veidus, pajutau savotišką nerimą ir jaudulį už tuos, kurie rašė. Stebėdama jų rašymą, jaučiau ir mačiau jų pastangas parašyti kuo dailiau ir teisingiau. Išrinkti tikruosius, vertus savo dailaus rašo autorius buvo tikrai labai sunku, nes pažiūrėjus į parašytą darbą tarsi matėsi kiekvieno dalyvio „jausmų grandinėlė“. Ypač tai pajutau mažiausiųjų dalyvių, kurie labai stengėsi nepasiduoti kitoms grupėms, darbuose. Vertinti kitų darbus tikrai sunkus ir atsakingas darbas, tačiau kai patekau tarp žymių ir įtakingų komisijos narių, supratau ir buvau labai laiminga, kad mano nuomonė sutapo su daugumos komisijos narių nuomone. Ačiū, kad mane pakvietėte dalyvauti tokiame šauniame renginyje, leidote pajausti džiaugsmą kartu su finalo nugalėtojais, už nuostabiai surežisuotą programą ir patirtas puikias akimirkas.

Kiekvienos Dailyraščio konkurso dalyvių grupės I vietos laimėtojai ir originaliausio darbo autorė apdovanoti keltų kompanijos „Tallink“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Taip pat kompanijos „Lux Express“ dovanų kortelėmis, su kuriomis galėsite keliauti visomis „Lux Express“ organizuojamomis kryptimis. Visi patekę į finalą buvo apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ , knygomis apdovanojo: Lietuvių kalbos institutas, knygynas „Vaga“ , Gintaro Steponavičiaus paramos fondas.
Šeštą kartą šalyje surengtą nacionalinio dailyraščio konkursą organizavo Lietuvių kalbos institutas ir raštinės ir verslo reikmenimis prekiaujanti UAB „BIURO PASAULIS“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *